Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Lifestyle

Jej savoir-vivre

Savoir-vivre, czyli zasady dobrego wychowania, często utożsamiane z etykietą, chociaż będące terminem od niej szerszym, to naprawdę ważna kwestia w naszym życiu. Powinna ona być zinternalizowana tak, by postępowanie we właściwy sposób było dla nas działaniem naturalnym.

We właściwy sposób, czyli w jaki? W taki, który spełnia normy społeczne i jest wygodny dla osób, które są wokół nas. Takie działania nie wynikają ze snobizmu czy elityzmu, ale z chęci sprawnego i godnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Ta wzniosła teoria ma bardzo praktyczne zastosowanie na co dzień, ponieważ zwłaszcza w przypadku pań, tworzy z nich obiekty wyjątkowego pożądania. Jak się zachowywać w dzisiejszym świecie, by przyciągać samym sposobem bycia?

Wyższość intelektualna to bufonada

Inteligencja nie zależy od płci, co oznacza że przeciętna kobieta będzie od połowy mężczyzn mądrzejsza. To normalne. Sęk w tym, że okazywanie wyższości intelektualnej jest w bardzo złym guście.

Podobnie jak kobieta, która nie chciałaby się znaleźć w roli słodkiej idiotki, mężczyzna nie będzie zadowolony, kiedy kobieta zacznie z niego drwić lub dawać mu do zrozumienia, że nie jest za mądry. Skuteczne dowartościowywanie partnera to jedna z najpotężniejszych broni kobiet.

Inicjatywa

Kto ma zrobić pierwszy krok? Kto zaprasza? Kto sugeruje miejsce? Dzisiaj to bez znaczenia i nie należy przykładać do tego wagi, z wyjątkiem jedynie sytuacji specjalnych. Zaproszenie mężczyzny do siebie do domu na kolację będzie odebrane jednoznacznie i warto się upewnić, że taka też była intencja.

Punktualność to podstawa

Każde spóźnienie na spotkanie to zniewaga dla osoby oczekującej. Robienie się dla tej osoby na bóstwo nie jest tutaj okolicznością łagodzącą.

Potwór zwany drzwiami

W ostatnim czasie głośno jest o problemach, jakie sprawiają drzwi. Czy należy się w nich przepuszczać, jeśli tak, to jak? Dla bezpieczeństwa warto jest tutaj pozostawić większe pole manewru mężczyźnie, który zazwyczaj jest silniejszy, więc może sobie z drzwiami lepiej poradzić. Z kolei nie ma co czekać na to, aż on uprzejmie wypuści nas z samochodu. To strata czasu.

Kwestia rachunku

Problemem jest też to, kto płaci w restauracji czy w innym miejscu. O rachunek zawsze powinien poprosić mężczyzna, a potem należy zadeklarować współpłacenie. Mężczyzna może odmówić i nie warto się o to sprzeczać. Wielu panów odczuwa przymus płacenia rachunków, ze względu na starodawne zwyczaje savoir-vivre i można skwitować to tylko słowami, że to ich strata.