Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Randki online

Tematy na randkę po czterdziestce

Poszukiwanie miłości po 40. roku życia może być dość trudne, chociażby ze względu na przełamywanie tabu społecznego. W tym wieku już raczej trzeba powoli myśleć o dzieciach, a nie wygłupiać się i wybierać na randki. Tak przynajmniej próbuje nam wmawiać nasze otoczenie, co jest oczywiście piramidalną bzdurą.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy singlami z odzysku, czy po prostu wcześniej nie udało nam się nikogo spotkać, nadszedł czas na wybranie się na randkę i… No właśnie. Co teraz?

Dawno już nie byliśmy na randkach i wypadliśmy z obiegu, nie mamy tej wprawy. Sęk w tym, że kiedy ma się te dwadzieścia lat, chwila niezręcznej ciszy lub po prostu przestoju na randce może być sympatyczna i nawet romantyczna. W wieku trochę bardziej zaawansowanym będzie to czas w najlepszym razie kłopotliwy. Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej mieć w zanadrzu tematy neutralne.

Warto rozmawiać o kulinariach

Jeśli rozmowa nie będzie się kleiła, zawsze można spokojnie zejść na temat kulinariów. Co ważne, nie jest to taki typowy temat “zapchajdziura” i bynajmniej nie sprawi tak dziwnego wrażenia, jak dyskutowanie o pogodzie. Dlaczego? Ponieważ pogoda to dobry temat mówienia o niczym dla zabicia czasu. A na randce nie chodzi nam przecież o zabijanie czasu.

Tutaj chcemy poznać drugą osobę. Kulinaria to znakomity sposób na dowiedzenie się czegoś więcej o sobie. Zawsze związane są z tym jakieś anegdoty i większe historie, nigdy nie brakuje czegoś śmiesznego, a do tego możemy się o sobie naprawdę sporo dowiedzieć.

Jedzenie to w końcu poważny kawałek naszego życia i czy się nam to podoba czy nie, jest to po prostu dla wszystkich ważne. Trzeba oczywiście znać tutaj pewien umiar i opowiadanie o rozwolnieniach po zjedzeniu danego produktu raczej nie jest dobrym pomysłem na początek. Chociaż trochę żartów nie zaszkodzi.

Poznanie przez pryzmat kultury

Sposób konsumpcji kultury też jest istotny dla nas i warto kogoś poznać przez ten właśnie pryzmat. Tym bardziej, że łatwo nam będzie rozmawiać o tym co lubimy, a jeśli lubimy bardzo różne rzeczy, być może do siebie zwyczajnie nie pasujemy?

Poprzez rozmowę o kulturze można dowiedzieć się tego, czy ktoś jest domatorem, czy jest raczej marzycielem, czy twardo stąpa po ziemi, czy raczej zawsze buja w obłokach i w przestworzach swojej wyobraźni.

Temat marzeń…

Temat marzeń także jest bardzo wygodny, ponieważ pozwala odkryć nasze schowane ideały. Czego chcemy? Co jest ważne? Na co liczymy? To wszystko jest istotne i łatwe do omawiania. A może mamy podobne marzenia i ideały? Może właśnie przy tym temacie odkryjemy, że pasujemy do siebie idealnie?