Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Lifestyle

Nie czekaj za długo z pierwszym spotkaniem w realu

Czytając o portalach randkowych, eksplorując świat randek internetowych i przyjmując rady na temat tego, jak poruszać się po portalach randkowych, spotykamy się najczęściej z ostrzeżeniami dotyczącymi naszej prywatności. Na każdym kroku ktoś przekonuje nas, że nie warto jest od razu “wpadać w wir przygody” i na początku zdrowy dystans to najlepsze podejście, jakie można mieć do nowej znajomości.

Randki internetowe to bardzo przyjemne doświadczenie, zazwyczaj pozytywnie się rozwijają. Na tym polu czujemy się swobodnie i beztrosko, zapominając o tym że randka internetowa powinna znaleźć odzwierciedlenie w świecie rzeczywistym.

Bo nie o to tu chodzi…

Ostrożności nigdy za wiele, ale czy na pewno? W praktyce randek internetowych czasami możemy z tym przesadzić, co powoduje powstanie kilku niewłaściwych zjawisk:

  • Za bardzo przyzwyczajamy się do Internetu;
  • Poligamia okazuje się bardzo kusząca;
  • Tworzymy dla siebie świat alternatywny do rzeczywistego;
  • Zaczynamy kreować ludzi zamiast ich poznawać.

Portale randkowe to cudowne miejsca, a randki internetowe są często znacznie lepszym początkiem znajomości od randek klasycznych, ale powyższe kwestie, bardzo mocno przeplatające się nawzajem, powinny nam przypominać o świecie realnym.

Portale randkowe są za wygodne

Portale randkowe mają nam bardzo wiele do zaoferowania. Tutaj możemy spotkać miłość swojego życia, tutaj możemy przeżyć wspaniałą przygodę, bądź zwyczajnie zaprzyjaźnić się z nowymi osobami.

Okazuje się bowiem, że sfera życia, która często była dla nas porażką, serią niepowodzeń, nagle może nie tylko odżyć, ale zwyczajnie zacząć kwitnąć.

W Internecie jest łatwiej o znajomości, nie ma barier, a poznawanie nowych ludzi jest naturalne i proste. Przełamywanie wstydu, poruszanie tematów tabu, w internecie tego rodzaju bariery zacierają się i przestają istnieć.

Poznawanie wielu osób

Nasze różowe okulary sprawiają, że czasami możemy przestać dostrzegać, iż poznawanie wielu osób na raz nie jest celem samym w sobie. Internet który miał być wstępem do treści, staje się treścią samą w sobie, a do tego po przyjściu z pracy do domu, zaczynamy uciekać do świata Internetu.

Jeśli będziemy za bardzo odwlekać w czasie spotkanie w realu, będziemy mieli sporo internetowych przyjaciół, ale nie będzie z tego nic więcej. Trzeba też się przygotować na to, że nasz internetowy świat będzie regularnie się wykruszał. Podczas gdy inni będą poznawać się w świecie realnym i umawiać na kolejne randki, my wciąż będziemy tkwili w sieci z coraz mniejszą liczbą znajomych.