Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Porady randkowe

Nasze spojrzenie na singli z odzysku

Podobno na miłość nigdy nie jest za późno, a na samotność jest zawsze za wcześnie. Życia nie da się podsumować tak po prostu krótkim aforyzmem, ale w tym wypadku chyba jednak można się w całej przeciągłości zgodzić z tym, że nawet jeśli rozpadło nam się dwudziestoletnie małżeństwo lub nawet jeśli nigdy żadnego związku nie było, zawsze warto mimo wszystko poszukiwać miłości. Rzeczywistość jednak prezentuje się trochę inaczej.

Zazwyczaj nie szukamy miłości w bardziej zaawansowanym wieku

Deklaracje to jedno, a faktyczne zachowania to coś zupełnie innego. W badaniach prowadzonych wśród osób po 45 roku życia wyraźnie widać, że dążenie do poznania kogoś nowego jest w tym wieku stosunkowo słabe. Około 2/3 osób w ogóle nie jest zainteresowanych miłością, z czego większą część stanowią panie. W wieku 60 lat aż 80 procent kobiet jest zupełnie niezainteresowanych nowymi znajomościami, a w przypadku panów jest to liczba dobijająca do 50 procent.

Skąd takie podejście? Bardzo często zmieniają się priorytety w życiu i babci nie wypada już szukać nowego faceta, a dziadek nie powinien uganiać się za babami. Dlaczego? Bo tak jest w kulturze. Nie ma ku temu żadnego wytłumaczenia. Jest raczej tabu, którego przełamanie jest naprawdę trudne.

Portale randkowe

Swoistą rewolucję w tym względzie zaczynają robić portale randkowe. Coraz częściej randki online są okazją dla seniorów, a także dla osób, którym do statusu seniora pozostało dobre dwadzieścia lat, do poznania kogoś nowego. Co ciekawe, bardzo wiele osób nie jest zainteresowane żadnymi typowymi związkami. Fakt, poszukują towarzystwa i kompanów, ale raczej nie są to związki rozumiane w sposób fizyczny. Czasami można usłyszeć smutne opinie, że coś takiego mogłoby by nieestetyczne czy nie na miejscu. Zdarza się, że opinie takie są wygłaszane przez otoczenie osób trochę starszych, ale czasami także same osoby starsze internalizują takie krzywdzące przekonania.

Osoby po siedemdziesiątce też to robią

Musimy zdać sobie sprawę z prostego faktu, że takie nastawienie wynika jedynie z kondycjonowania kulturowego. Innymi słowy, nic realnego nie stoi na przeszkodzie, by osoby zaraz przed osiemdziesiątym rokiem życia przeżywały naprawdę wielkie uniesienia miłosne. Wystarczy wyzbyć się zewnętrznie narzuconego przekonania, że nie wypada tego robić. Jak najbardziej wypada i nawet trzeba. Osoby w związkach żyją dłużej.