Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Lifestyle

Miłość romantyczna, czyli jaka?

Romantyzm to bardzo często powtarzany w naszej kulturze termin. Zazwyczaj kojarzy się z romantyczną kolacją przy świecach, kieliszkiem wina lub wycieczką gondolą po Wenecji. Romantyzm to dla nas też literatura z okresu, kiedy nasz kraj walczył o niepodległość. Od niedawna bardzo lubiane (szczególnie przez kobiety) są komedie z nazwy romantyczne, w których mężczyzna rzuca wszystko dla kobiety. Paradoksalnie, ostatni z tych elementów jest najbliższy temu, czym właściwie jest romantyzm. A czym on tak właściwie jest?

Jesteś romantykiem? Szukasz romantyka?

Czym tak naprawdę jest romantyzm? Jeśli w jakimś profilu na portalu randkowym jest napisane, że mamy do czynienia z romantykiem, co to w zasadzie będzie oznaczało? I czy kobiety oczekują, by mężczyzna był romantyczny? Czy jest to cecha, którą warto prezentować? Nie można utaj naturalnie zadekretować konkretnych rozwiązań, ponieważ dwie różne osoby będą miały dwa różne zdania na ten temat, ale jeśli przyjrzymy się bliżej temu, jak wyglądają relacje damsko-męskie, dojdziemy do mocno zaskakujących wniosków.

To panowie zazwyczaj są romantyczni. Ze szkodą dla siebie

Dobrym miejscem na romantyzm są randki internetowe, gdzie można poopowiadać o fascynacjach światem nadprzyrodzony, pokrewieństwem dusz lub dopasowaniem o charakterze nadprzyrodzonym.

Panowie z bogatą wyobraźnią bardzo często mają też tendencję do romantyzmu w czasie, kiedy związek ewoluuje od znajomości zakotwiczonej na portalu randkowym do bycia parą na co dzień. Efekty romantycznych uniesień nie są jednak zazwyczaj doceniane przez kobiety, ponieważ nie licząc przygód w młodości, większość kobiet woli pewniej stąpać po ziemi.

Co to oznacza w praktyce? Mężczyźni lubią się czasami urwać ze smyczy codzienności i zapomnieć o świecie. Bywają spontaniczni i czasami wręcz niemądrzy bądź nieodpowiedzialni, co jest nieodłącznym elementem romantyzmu. Kobiety częściej cenią sobie ustatkowanie, pewność, oparcie. Kobiety mają plany, mają określone cele i ścieżki do nich.

Mężczyźni romantyczni, nawet jeśli są uporządkowani, mają skłonność do robienia rzeczy szalonych. Dlatego jeśli zakup motocykla z przyczepką i wyruszenie do Albanii zamiast zakupu nowych płytek do kuchni jest czymś, co by raczej nie spowodowało radości kobiety, powinna się ona zastanowić, czy naprawdę szuka romantyka. Wręczona czasami bez powodu róża może takich niespodzianek nie zrekompensować.