Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Lifestyle

Komu warto dać szansę?

Tak postawione pytanie, zwłaszcza jeśli chodzi o polskie randki za granicą, może wydawać się trochę dziwne. Dlaczego bowiem randki internetowe za granicą mielibyśmy traktować w jakiś wyraźnie inny sposób niż analogiczne spotkania w kraju? Okazuje się, że musimy do całej zabawy podejść trochę inaczej.

Randki w kraju vs. randki za granicą

Warto zauważyć, że obecność w innym kraju to nie tylko inny język, jakim mówi się na ulicy. Każda osoba, która za granicą przebywa dłużej i nie znajduje się tylko w otoczeniu rodaków, bardzo szybko zauważy, że obcy kraj to obca kultura, a obca kultura to realny zestaw działań i zachowań, który non stop kłóci się z naszą intuicją oraz ze wszystkimi odruchowymi działaniami, jakie sobie wypracowaliśmy przez całe życie.

Jeśli umówimy się przez portale randkowe na randki w naszym kraju, spotkamy się z osobą, która będzie miała bardzo podobne oczekiwania do nas i od razu wejdzie na poziom komunikacji odpowiedni do sytuacji. W naszym przykładowym Berlinie stanie się dokładnie to samo, czyli spotkana osoba wejdzie w tryb odpowiedni dla randki internetowej i będzie miała oczekiwania odpowiednie dla takiej sytuacji. Sęk w tym, że to, na co my jesteśmy nastawieni, wcale nie musi być tym, czego oczekuje druga osoba. I nikt nie będzie tu w błędzie. Spotkamy się po prostu z różnicą kulturową.

Polskie randki są zwykle przyjemniejsze

Póki jeszcze nie zadomowimy się dobrze za granicą, nie poznamy dobrze kultury i nie będziemy w stanie gładko poruszać się po wszystkich niuansach kulturowych, lepiej jest skupiać się na randkach typowo polskich. Polskie randki za granicą będą bowiem wspomnieniem domu i będą miały znajomy smak domu.

Wszystkie inne randki będą z miejsca podwójnym wyzwaniem, a jeśli zdecydujemy się na przykład na interesującą, egzotyczną dla nas osobę z innego zakątka świata, która podobnie jak my jest imigrantem, wyzwanie może być potrójne: nasze oczekiwania, oczekiwania otoczenia, oczekiwania osoby z drugiego końca świata.

Nie oznacza to oczywiście, że mamy się chować za podwójną ścianą i nie poznawać ciekawych osób. Wręcz przeciwnie, trzeba to robić, ale można to robić dopiero w chwili, kiedy będziemy w stanie swobodnie poruszać się w naszym otoczeniu. Co więcej, polskie randki to też okazja na poznanie osób, które mogą zostać naszymi przyjaciółmi i z którymi możemy się sobie nawzajem przydać. Jest to dość prozaiczne, ale bardzo praktyczne podejście do sytuacji.