Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Randki online

Dlaczego tak strasznie boimy się randek?

Poszukiwanie miłości najczęściej jest przedstawiane jako wielka przygoda, coś ekscytującego i po prostu wspaniałego. Trudno się nie zgodzić z takim obrazem, bo relacje damsko męskie mają niesamowity potencjał do przynoszenia nam szczęścia. To poprzez szczęście udaje się nam spełnić w życiu. Sęk w tym, że droga do sukcesu nie jest taka prosta i zwłaszcza pierwsze kroki stawiane na niej bywają problematyczne. Nierzadko się ich najnormalniej w świecie boimy. Dlaczego tak jest?

Skąd ten strach?

Strach, tak trzeba tutaj nazwać sprawy po imieniu. Randki, a zwłaszcza pierwsza randka, to ogromna dawka stresu i zdenerwowania. Niektóre osoby tak boją się pierwszej randki, że jeśli tylko uda im się nawiązać jakąś znajomość internetową i uzyskać status quo z regularnymi randkami internetowymi, próbują w takim stanie pozostać już na zawsze. A to na dłuższą metę jest bardzo niekorzystne, bo sprawia, że nigdy nie dotrzemy do celu, jakim jest prawdziwa miłość, partnerstwo i rodzina.

Przed randką boimy się, że:

  • Spotkanie będzie sztywne i rozmowa nie będzie się kleiła;
  • Zostaniemy wyśmiani i zrobimy bardzo złe wrażenie;
  • Druga osoba nam się spodoba, ale nie odwzajemni naszych uczuć;
  • Wszystko pójdzie bardzo dobrze i umówimy się na kolejne spotkanie.

Strach przed sukcesem

Pierwsze trzy kwestie, które najczęściej są źródłem strachu przed randką, są normalne i stanowią element dreszczyku emocji, dzięki któremu randka to coś wspaniałego. Nietrudno jest zrozumieć, dlaczego totalna porażka jest czymś, czego należy się obawiać.

Sytuacja w której my chcemy, a druga osoba nie chce, też jest bolesna w sposób oczywisty. Zdziwienie spowoduje na pewno ostatni z tych elementów. Dlaczego, na miłość boską, ktoś miałby się bać, że randka się uda?

Nie jest to wcale strach aż tak bardzo irracjonalny. Zwłaszcza jeśli ktoś bardzo polubił portal randkowy, ma na nim sporo znajomości i przyzwyczaił się do życia wolnego, w szerokiej grupie znajomych. Związek stawia całe nasze życie na głowie i sprawia, że musimy zrobić w nim miejsce dla drugiej osoby.

Związane jest to z niezliczonymi korzyściami i przyjemnościami, po to zresztą wybieramy się na portal randkowy, by kogoś poznać, ale każda zmiana w naszym życiu, zwłaszcza tak diametralna, musi budzić niepokój. Najłatwiej jest go pokonać poprzez ograniczanie swoich oczekiwań. “Que sera, sera – co będzie, to będzie”.