Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Randki online

Dlaczego akurat portal randkowy?

Sposobów na poznawanie nowych osób jest całe mnóstwo. Czasami wystarczy tylko zaczepić kogoś na ulicy. To naprawdę działa. Niektóre sposoby są jednak w oczywisty sposób trochę lepsze od innych, przynajmniej pod niektórymi względami. Za zdecydowanie najlepszy ze wszystkich sposobów uchodzą portale randkowe. Dlaczego akurat Internet?

Tutaj mamy kontrolę

Za najważniejszy atut, jaki posiada portal randkowy, zazwyczaj uchodzi to, że mamy pełną kontrolę nad tym, z kim się spotykamy. Nie jest tak oczywiście do końca, ponieważ potencjalnych partnerów i partnerki oceniamy poprzez pryzmat profilu na portalu randkowym, a tam każdy wykonuje autoprezentację, najlepiej jak potrafi, ale ster jest w naszych rękach.

Spotkana na ulicy osoba może nas zaskoczyć faktem, że nie znosi alkoholu w żadnej postaci, a my uwielbiamy dobry kieliszek wina. Takich niespodzianek w sieci nie uświadczymy, jeżeli tylko trafimy na osobę szczerą i posłużymy się narzędziem jakim jest dopasowanie partnerskie.

Mamy dystans

Problemem typowych randek jest też fakt, że od razu wskakujemy na głęboką wodę. Z napotkaną osobą na ulicy jesteśmy twarzą w twarz, zapoznajemy się nie wiedząc o niej nic, nie znając jej cech charakteru.

Jeśli zdecydujemy się na randkę w ciemno będzie jeszcze gorzej, ponieważ już będziemy uwięzieni z nią na randce. Oczywiście nie dosłownie uwięzieni, ale nie wypada tak po prostu wyjść po pięciu minutach i jeśli to zrobimy, będziemy mieli potem wyrzuty sumienia że nie daliśmy poznanej osobie żadnej szansy.

Randki online działają inaczej i tu jeśli od początku nie przypadniemy sobie do gustu, możemy pójść własnymi ścieżkami, zrezygnować z dalszej rozmowy i nikt nie będzie miał nam tego za złe.

Idealne wykorzystanie czasu

Klasyczne spotkania to konieczność znalezienia dla siebie czasu. Randki internetowe, przynajmniej na początku, nie działają w ten sposób. Można wymieniać się wiadomościami, można odpowiadać z dużym opóźnieniem, można w środku dnia pracy wpaść na portal randkowy i spędzić na nim chwilę. Kiedy tylko mamy moment, możemy wybrać się na randkę. A ci, którzy zawsze chcą mieć kontakt bezpośredni, mogą skorzystać z funkcji czatu.

Mniej barier

Bardzo istotne jest też to, że w Internecie często tracimy potrzebę stawiania barier i prezentowania się zza nich jako ktoś inny. Niektórzy w Internecie lubią fantazjować, to fakt, ale większość poważnych osób bardziej się otwiera. Związane jest to z tym, że w tak zwanym realu, boimy się ośmieszenia, wyśmiania czy narażenia na atak. W Internecie nie musimy się o to martwić, więc nasze interakcje są znacznie spokojniejsze, bardziej otwarte i szczere. To pomaga w budowaniu relacji, a potem w budowaniu trwałego związku.