Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Związki

Czy można znaleźć miłość przez Internet?

W czasach, kiedy większości z nas brakuje czasu dla siebie, nie wspominając już o regularnych spotkaniach z rodziną i znajomymi, internetowe portale randkowe z dnia na dzień zyskują na popularności. To łatwy sposób na poznanie nowych ludzi, a być może nawet na miłość. Pojawia się jednak pytanie-czy za ich pośrednictwem rzeczywiście można znaleźć partnera na cały życie? I co możemy zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na sukces?

Mów prawdę

To pierwsza zasada każdej internetowej znajomości. Chociaż wirtualny świat zachęca do tego, by koloryzować i przedstawiać się w lepszym świetle, warto oprzeć się tej pokusie i już od pierwszych rozmów być po prostu szczerym.

Pamiętaj, że prawda i tak wyjdzie na jaw, dlatego warto oszczędzić sobie wstydu w momencie, w którym okazałoby się, że bliżej nam do Danny’ego DeVito niż Davida Beckhama. Nie przerabiaj zdjęć w programach graficznych, nie wymyślaj na siłę ambitnych pasji i nie udawaj innego niż jesteś. Na dłuższą metę z pewnością przyniesie Ci to większe korzyści niż kreowanie nierzeczywistego obrazu samego siebie.

Nie przedłużaj wirtualnej znajomości

Jeśli czujesz, że dobrze się Wam rozmawia i nadajecie na tych samych falach, postaraj się o spotkanie w rzeczywistości. Im dłużej trwa wirtualna znajomość, tym trudniej później przenieść ją do reala. Nawet jeśli spotkanie na żywo miałoby się okazać rozczarowaniem, lepiej przeżyć je wcześniej niż później, kiedy zdążymy już się zauroczyć wyimaginowanym obrazem drugiej osoby. Jeśli natomiast masz wrażenie, że Twój wirtualny partner chce za wszelką cenę uniknąć spotkania w rzeczywistości, lepiej od razu zrezygnuj z tej znajomości.

Nie zniechęcaj się niepowodzeniami

Tak jak i w rzeczywistości, tak i wirtualnie, nie nastawiaj się na to, że spotkasz miłość od pierwszego wrażenia już na pierwszej randce. Owszem, zdarzają się takie przypadki, ale to raczej rzadkość. Lepiej wychodzić z założenia, że każde spotkanie, nawet to nieudane to lekcja na przyszłość. Miłości nie można pospieszać, przyjdzie wtedy, kiedy będzie na nią czas, a my będziemy na to gotowi.