Randki Internetowe

Portale Randkowe + Randki Internetowe

Porady randkowe

Czego szukamy u potencjalnych partnerek i partnerów? Kwestie kluczowe

Większość osób, które wchodzą na portal randkowy, stawia sobie związek za cel w sposób bezpośredni lub przynajmniej pośredni – nie nastawiają się na niego, ale jak poznają ciekawą osobę, to jak najbardziej.

Randka online jest dla nich sposobem na ocenę, czy dana osoba ma to, czego szukamy. A czego właściwie szukamy? Jakie cechy drugiej osoby są pożądane? Każdy oczywiście będzie miał na pewno swoją listę, ale istnieje szereg kwestii, które można uznać za uniwersalne i kluczowe praktycznie dla każdego związku. Badanie na ten temat przeprowadził Wydział Psychologii Albright College.

Lojalność i oddanie

W pierwszej kolejności zawsze poszukujemy lojalności. Chcemy, aby druga osoba była nasza. Oczywiście nie w sensie materialnym i nikt nie zamierza szukać sobie niewolnika, ale ważne jest oddanie, partnerstwo, skupienie się na sobie nawzajem.

Chcemy, żeby druga osoba była dla nas oparciem, dobrą wiadomością, pocieszeniem w trudnych chwilach i fundamentem, na którym można budować wspólne życie. Czasami tę kwestię pokazuje się poniekąd w kontrze do atrakcyjności fizycznej, ponieważ osoby atrakcyjne mają zazwyczaj wiele okazji do innych znajomości czy związków, przez co ich uwaga jest podzielona, nawet jeśli teoretycznie są zainteresowane skupiają się na swoim związku.

Badania wyraźnie pokazują, że osoby wiążące się z przeciętnie wyglądającymi partnerami i partnerkami są w stanie zazwyczaj budować trwalsze i szczęśliwsze, w ich ocenie związki.

Atrakcyjność podobieństw

Wbrew powszechnemu twierdzeniu, że to przeciwieństwa się przyciągają, dla związków zdecydowanie lepsze jest podobieństwo partnerów. Powinno ono obejmować wszystkie dziedziny życia, więc nie tylko kwestie tak oczywiste, jak na przykład hobby czy podobne spojrzenie na kluczowe kwestie życiowe, jak chociażby chęć posiadania dzieci.

Osoby o podobnych charakterach dogadują się znacznie lepiej niż osoby, których charaktery się „uzupełniają”. Równie ważne jest podobne reagowanie na sytuacje stresowe, preferowany typ wypoczynku, a nawet kwestie formalne.

Zbliżony poziom wykształcenia, podobny wiek oraz ogólne zainteresowania to wszystko cechy, jakich warto poszukiwać u osób, które mogą potencjalnie zostać naszymi drugimi połówkami. W ten sposób nie trzeba za bardzo zmieniać swojego życia, kiedy wpuszcza się do niego drugą osobę. Zmienianie siebie jest bowiem procesem bardzo bolesnym i zwykle niepożądanym.